- Stoler
- Innredning og dekorasjon
- Bord
- Lenestoler
- Soveromsmøbler
- Sofaer
- Entremøbler
- Oppbevaringsmøbler
- Tepper
- Hagemøbler
- Restaurantmøbler
- Kjøkken
- Tilbudshjørne
- Kontormøbler
- Lamper og belysning
- Barnemøbler
- Drivhus og lysthus
- Lagerrydding
- Spisestuemøbler
- Tekstiler
- Rom
- Tilbud
- Nyheter
- Outlet
- Alle produkter
- Varemerker
Drivhusbalanse grå - 8,8 m²
Balance-drivhuset har en bred og praktisk inngang med doble dører, som gjør det enkelt å komme inn selv med trillebår og hjelper til med ventilasjon ved behov. Her finner du plass til vekstbed, hyller, blomsterkasser, vekstbrett eller hvorfor ikke en liten sittegruppe blant all vegetasjonen. Mulighetene er mange.
Drivhuset er enkelt og praktisk med klare, slitesterke polykarbonatpaneler til veggene og 2-lags kanalplast til taket. Panelene er produsert for å motstå UV-stråling og misfarging, samt for å beskytte planter mot skadelig UV-stråling. Til tross for beskyttelsen har den fortsatt over 90 % lystransmisjon.
Videre har huset integrerte takrenner som leder nedbør til hvert hjørne, her kan du koble til en slange, rør eller annen valgt vannoppsamler (medfølger ikke) hvor du så kan bruke vannet til drivhusets avlinger. Bra for miljøet og bra for lommeboken. I taket finner du to åpningsbare vinduer for ventilasjon under de varmeste dagene i året.
Base inkludert! Inkludert i prisen er en base laget av galvanisert stål, som er motstandsdyktig mot korrosjon. Sammen med aluminiumsprofiler skaper dette en stabil konstruksjon uavhengig av værforhold.
Materialer og dimensjoner
Areal: 8,8 m²
Lengde: 367 cm
Bredde: 244 cm
Dørbredde: 114 cm dobbel dør
Mønehøyde: 229 cm
Sidehøyde: 124 cm
Tak: kanalplast
Vegg: klar polykarbonat
Profiler: aluminium sølv
Base: galvanisert stål
Vindmotstand: 27,7 m/s
Snøbelastning: 75 kg/m²
Diverse
- Takventilasjonsvinduer: 2 stk (manuelle)
- Takrenner (nedløpsrør ikke inkludert)
Klart polykarbonatpanel
Dersom drivhuset skal plasseres i et utsatt område med sterkere vind eller kraftig regn, anbefales dette alternativet. Polykarbonatpaneler har en UV-beskyttet, slitesterk overflate som er slitesterk i vårt svenske klima. I tillegg bidrar UV-beskyttelse til en jevnere temperatur inne i drivhuset og beskytter plantene mot de sterkeste solstrålene. Det klare polykarbonatpanelet ligner glass i utseende, men er mye mer slagfast.
Kanalplast/isolasjonsplast
Kanalplasten er laget av 2-lags polykarbonat og har samme fordeler som det klare polykarbonatpanelet (UV-beskyttelse), men er ikke fullt så slagfast. På den annen side er den mer isolerende da den har flere lag og kalles også isolasjonsplast. Kanalplasten er opalfarget, noe som reduserer lysinntrengning og beskytter plantene ytterligere.
Anbefalinger for fundamenter til drivhus
For å unngå sprekkdannelser i glasset/stedet må drivhuset stå på et fast, jevnt underlag som tåler vekten av drivhuset. Det anbefales å bruke innvendige materialer, for eksempel stein. Et alternativ er å grave ned eller støpe sokkel ned i bakken som drivhuset så festes til. Dersom drivhuset skal plasseres i et ubeskyttet område hvor det blåser, anbefales det at sokkelene støpes på plass.
Avhengig av hvordan du vil bruke drivhuset ditt, kan du velge mellom å ha et isolert eller uisolert fundament.

- Lave priser og stort utvalg
- Kun kvalitetsprodukter
- Betal 14 dager etter levering uten kostnad
- Rask levering
- Hyggelig kundeservice
- Våre kunnskapsrike og hyggelige kundebehandlere er her for å hjelpe deg og svare på spørsmål knyttet til kjøpet ditt!